En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
www.lastiksanayi.com

Makaleler » Blog » Sütunlu Lift Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sütunlu Lift Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sütunlu Liftler, bir aracı yerden kaldırmak için bir servis veya tamirhaneye kurulan iki veya daha fazla kolondan oluşan bir araba lifti türüdür. Sütunlu liftler, tamircilerin incelemeler, onarımlar ve modifikasyonlar için bir aracın alt tarafına kolayca erişmesine izin verdiği ve kolaylaştırdığı için araç bakım ve onarımı için yaygın kullanılır.

 
Sütunlu Liftlerin ana avantajlarından biri çok yönlü olmalarıdır. Binek otomobiller, kamyonlar, otobüsler ve hatta büyük İş Makineleri dahil olmak üzere çok çeşitli araç tiplerini kaldırmak için kullanılabilirler. Sütunlar genel olarak servis ya da tamirhane tabanına monte edilir, bu da onların sabit ve güvenli bir şekilde durmasını sağlar.

 
Sütunlu Liftlerin, aracı kaldırmak ve indirmek için elektrikli ve mekanik sistemlerin bir kombinasyonunu kullanır. Sütunlar, aracı kaldırmak için gereken gücü üreten bir elektrik motoru tarafından etkinleştirilen hidrolik silindirlerle donatılmıştır. Motor tipik olarak, operatörün kaldırma yüksekliğini ayarlamasına ve kolonların hareketini kontrol etmesine izin veren merkezi bir kontrol paneli tarafından kontrol edilir.

 
Bir araç çok ağır olabileceğinden ve düştüğü takdirde ciddi yaralanmalara neden olabileceğinden, Sütunlu Liftler kullanılırken güvenlik önemli bir husustur. Güvenliği sağlamak için Sütunlu Liftlerin acil durdurma düğmeleri, aşırı yük koruması ve stabilite sensörleri gibi bir dizi güvenlik özelliği ile donatılmıştır. Bu özellikler kazaları önlemek, operatörü ve aracı korumak için tasarlanmıştır.

 
Sonuç olarak, Sütunlu Liftlerin, tamir ustaları, lastikçiler ve diğer otomotiv çalışanları için değerli bir araçtır. Bakım ve onarım için araçları kaldırmanın ve desteklemenin uygun ve güvenli bir yolunu sağlarlar ve çok yönlü olmaları onları çok çeşitli araç tiplerinde kullanıma uygun hale getirir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
www.lastiksanayi.com Ücretsiz Teslimat
www.lastiksanayi.com 99% Müşteri Memnuniyeti
www.lastiksanayi.com 365 Gün Teknik Destek
www.lastiksanayi.com Güvenli Alışveriş
www.lastiksanayi.com Marka Garantisi

Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

0505 466 94 40

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

www.lastiksanayi.com © 2022 - Her hakkı saklıdır.

Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim