En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
www.lastiksanayi.com

İlgili Alt Kategoriler

Hızlı Filtreleme

 • Markalar
 • Fiyat Aralığı
  Kriko ve LiftlerHidrolik Kriko

Üstte bulunan "Ürün Ara" kısmına aradığınız ürünün markasını yazarak daha kolay bulabilirsiniz. (Örnek: Rema)

Hidrolik Kriko Çeşitleri

arac alti sehpa 12 ton bsr 306
İndirim
1,546 TL
3 ton alcak kriko timsah f1 tip
İndirim
3,500 TL
sanzuman krikosu ant
İndirim
4,750 TL
sanziman krikosu dikey bsr 301
İndirim
4,972 TL
hidrolik kriko 2 ton er 01
İndirim
5,500 TL
hidrolik kriko 3 ton er 02
İndirim
6,900 TL
2 tonluk kriko
İndirim
6,900 TL
havali on duzen krikosu
İndirim
6,900 TL
2 ton kriko ant
İndirim
7,000 TL
2 ton kriko winntec
İndirim
7,006.12 TL
hidrolik kriko 2 ton alcak profil bsr 01
İndirim
7,100 TL
hidrolik kriko 5 ton er 03
İndirim
7,300 TL
2 ton alcak profil kriko ant
İndirim
7,300 TL
sanziman krikosu yatay bsr 300
İndirim
7,500 TL
hidrolik kriko 3 ton bsr 03
İndirim
8,200 TL
3 ton kriko ant
İndirim
8,400 TL
3 ton kriko winntec
İndirim
8,700.14 TL
hidrolik kriko 3 ton alcak profil bsr 12
İndirim
8,850 TL
hidrolik kriko 5 ton bsr 04
İndirim
9,700 TL
sanziman krikosu yatay bsr 310
İndirim
10,000 TL
5 ton kriko ant
İndirim
10,250 TL
hidrolik kriko 10 ton kisa bsr 05
İndirim
11,900 TL

Kriko her araçta bulunur ve lastik değiştirme işlemlerinde kullanılır. Kriko elle taşınamayan yükleri kaldırmak amacı ile kullanılan bir alettir. Araç lastiklerini değiştirmek amacı ile sıklıkla kullanılan kriko sayesinde hacimli nesneler oldukları yerden kolaylıkla yukarı kaldırılabilir. Bununla birlikte araç servislerinde de büyük yapıda olan krikolar kullanılır. Bu sayede servis yetkililere aracı yukarı kaldırarak rahat bir şekilde çalışabilirler. Krikolar kullanılacak olan yükün boyutuna ve çalışma şekline göre farklı gruplara ayrılır. Bazı kıyılar manuel olarak kullanılır. Bazı modeller ise hidrolik sistemlerle ya da elektrik kullanılarak çalışır. 

 

Kriko Çeşitleri

Kriko çeşitleri arasında yer alan vidalı krikolar levye yardımı ile kullanılır. Vidalı krikolar bir tona kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir. Araç krikoları ise dişli bir çubuk sistemine sahiptir. Bu krikolar 25 tona kadar yük kaldırabilme özelliği ile üretilmiştir. Hidrolik kriko çeşitleri yükü hareket ettirebilmek için su basıncından yararlanır. Bir diğer kriko çeşidi ise elektrikli krikodur. Bu kriko türünün farklı ebatlarda olanların mevcuttur. Elektrikli krikolar adından anlaşılabileceği gibi yük kaldırma sırasında elektrik gücünden faydalanır. Günümüzde en fazla tercih edilen kriko çeşidi hidrolik krikodur. Çünkü bu kriko çeşidi kullanılırken pratiktir ve fazla güç sarf etmeye gerek kalmaz. Bununla birlikte elektrikli kriko modelleri de en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. 

 

Kriko Kullanımı

Kriko seçimi yaparken ihtiyacınızı uygun olan ürünü tercih etmeniz gereklidir. Başka birisinin kolay bir şekilde kullandığı kriko çeşidinde siz zorlanabilirsiniz. Bu nedenle yapacak olduğunuz işe uygun kriko türünü tercih etmeniz önemlidir. Her araç sürücüsünün kriko kullanımını bilmesi gerekir. Kriko kullanılırken şu adımları takip etmek işinizi kolaylaştırır:

 • Krikoyu aracın altına kaymayacak şekilde yerleştirin ve aracın düz bir yolda olmasına dikkat edin. 

 • Daha sonra aracın ağırlık merkezini bulmalısınız. Eğer krikoyu doğru yere yerleştiremezsiniz istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. 
 • Krikoyu doğru noktaya yerleştirdikten sonra araca istenilen yüksekliğe gelene kadar kolu çevirmelisiniz.

 

Kriko Kullanımı Kolay Mı?

Eğer kullanmış olduğunuz kriko hidrolik ya da elektrikli bir kriko ise işinizi oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hidrolik krikolar çıkrık kolu ile rahat bir şekilde kullanılabilir. Elektrikli krikoların ise çakmak yuvasına takılarak kolay bir şekilde kullanımı mümkündür. Eğer manuel ve eski tip bir krikonuz varsa bu durumda kolu çevirirken oldukça hassas davranmanız gereklidir. 

 

Kriko Nasıl Çalışır? 

Kriko çalışma prensibi  karmaşıklıktan uzak oldukça basit bir şekilde tasarlanmıştır. Kriko sisteminde destek noktası doğru bir şekilde ayarlandığı zaman yüklerin kolay bir şekilde hareket ettirilebilmesi mümkündür. Bununla birlikte kuvvet uygulanan kolun boyutu da düzgün seçilmelidir.  Hidrolik kriko çeşitleri fizikte Pascal prensibi olarak bilinen fizik ilkesinden yararlanılarak üretilmiştir. Bu kriko çeşitlerinin içerisinde tek yönlü sıvı ileten farklı ebatlarda pistonlar ve vanalar vardır. Krikonun kolunu hareket ettirdiğiniz zaman pistonların birine basınç uygulanır ve diğer piston içerisindeki sıvıya iletilir. Bu sayede aracın yukarıya doğru kaldırılması için ihtiyaç duyulan kuvvet sağlanır. 

 

Kriko Ne İşe Yarar? 

Kriko her araçta bulunması gereken oldukça önemli ve işlevsel bir alettir. Araçta bir problem olduğunda ihtiyaç duyulan ilk alet krikodur. Araçlarda bulunan krikolar araçların arıza durumunda kullanılan aletlerdir. Aracın alt tarafına yerleştirilen kriko tamir işleminin sağlanması için aracın yerden yükseğe kaldırılmasını sağlar. Böylece araç kolay bir şekilde alttan tamir edilebilir. Kriko insan gücü ile kaldırılması zor veya imkânsız olan yüklerin kaldırılması için son derece önemli ve işlevsel bir alettir. 

 

Kriko Çalışma Prensibi

Kriko aracım kaldırılmasını sağlayan ve oldukça basit bir çalışma prensibine sahip olan alettir. Krikonun birçok farklı çeşidi vardır. Vidalı elektrikli ve hidrolik krikolar en fazla kullanılan kriko çeşitleri arasında yer alır. Günümüzde hidrolik krikoların birbirinden farklı pek çok çeşidi karşımıza çıkıyor. Vidalı krikolar bir tona kadar yük taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Oldukça güvenli olan bu kriko çeşitleri kaldırmış olduğu yükü istenildiği kadar yukarıda tutma özelliği taşır. Hidrolik kriko çeşitleri 2 farklı silindire sahiptir ve bu silindirler yardımı ile çalışır. Bu kriko çeşidinin içerisinde yer alan küçük çaplı silindir az miktarda güç uygulanarak çalışır. 

 

Krikolar Güvenli Mi?

Kriko kullanımı oldukça güvenli bir alettir. Bu aletlerin kullanımı sayesinde ağır yükler yalnızca birkaç saniyede zorlanmadan yukarı kaldırılabilir. Her araçta bulunması gereken ve her araç sürücüsünün kullanmayı bilmesi gerekli olan krikolar küçük hacme sahip olan ufak aletlerdir. Oto tamircilerinin kullanmış olduğu kuyuları daha profesyonel kriko çeşitleri de vardır. Kriko kullanımı kolay bir alettir ve hidrolik olarak çalışır. Böylece yerden yukarı kaldırmak istenilen büyük ve ağır cisimler zorlanmadan kolayca yükseğe kaldırılabilir. 

 

Kriko Nedir, Ne İşe Yarar? 

Araçların yerden yükseğe kaldırılmasını sağlayan kriko birçok farklı çeşide sahiptir. En çok bilinen kriko çeşitleri arasında vidalı elektrikli ve hidrolik krikolar yer alır. Kriko günümüzde birçok farklı alanda kullanılan son derece işlevsel bir alettir. Bu alet sayesinde elle taşınması ve kaldırılması mümkün olmayan ağır yükler kolaylıkla istenilen yüksekliğe kaldırılabilir. Kriko genellikle araba lastiklerini değiştirmek amacı ile sıklıkla kullanılan bir alettir. Kriko kullanımı sayesinde hacimli nesneler kolay bir şekilde yükseğe kaldırılabilir. Araç servislerinde çok daha büyük yapıda olan kriko çeşitleri mevcuttur. Bu sistemler kullanılarak araç servislerindeki yetkililer aracın altında rahat bir şekilde tamir işlemi yapabilirler. 

 

Kriko İle Çalışmak 

Kriko kullanıma özellikle araç servislerinde çok fazla tercih edilir. Kriko sayesinde araç istenilen yükseğe kaldırılır ve aracın bakımı ve tamir gibi işlemleri gerçekleştirilir. Kriko seçimi yaparken kaldırılacak olan yüke bakılır ve yükün boyutlarına göre kriko tercih edilir. Kriko çeşitlerinden bazıları manuel olarak kullanılır. Bazı modeller ise hidrolik veya elektrikli sistemler ile çalışır. Vidalı kriko çeşitleri levye yardımı ile kullanılır. Vidalı kriko olarak adlandırılan bu çeşitler bir tona kadar yük taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Hidrolik kriko çeşitleri yükü kaldırabilmek için su basıncından faydalanır. Elektrikli krikolar ise elektrik gücünden faydalanarak çalışır. Elektrikli krikoyu çalıştırmak için aracın çakmak yuvasını kullanabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde en fazla tercih edilen kriko çeşitleri arasında hidrolik krikolar yer alıyor. Bu kriko çeşitleri kullanım açısından çok daha avantajlı ve uzun ömürlüdür. 

 

Kriko Fiyatları 

Araçların istenilen yükseğe kaldırılması ve bakımlarının yapılabilmesi adına kriko kullanımı son derece önemlidir. Araçların insan gücü ile yukarı kaldırılması son derece zor ve neredeyse imkânsız bir işlemdir. Bu nedenle bu işlem için farklı çeşitlerde kriko kullanılır. Günümüzde hidrolik kriko elektrikli kriko ve vidalı kriko çeşitleri en fazla kullanılan türler arasında yer alıyor. Profesyonel araç servislerinde daha büyük boyutlu krikolar kullanılarak araçların tamir ve bakım işlemleri gerçekleştirilir. 

Günümüzde birçok farklı marka kriko üretimi ve satışı yapıyor. Krikoların sahip olduğu özellikler ve markası krikoların fiyatlarına önemli ölçüde etki ediyor. Kriko fiyatları ve özellikleri ile ilgili detaylı bilgi için arama motorlarından faydalanabilirsiniz. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun olan kriko çeşidini online alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz. 

 

Kriko Nedir?

 

kriko, içerisindeki yağa uygulanan kuvvetin pistona iletilmesi prensibine göre çalışan krikodur. Oldukça basit bir sisteme sahiptir ve sıvıların sıkıştırılamamasından hareketle geliştirilmiştir. Piston, kol, yağ haznesi ve valfler gibi unsurlardan meydana gelir.

Kendi içinde farklı türleri vardır ve buna bağlı olarak kaldırılabilecek toplam yük farklılık gösterebilir. Bahsedilen ürün ile çok büyük ağırlıkların kaldırılması mümkündür. Üstelik bunlar yapılırken yüksek miktarda beden gücüne de gerek yoktur.

Kriko denildiği zaman direkt olarak araçların kaldırılması akla gelir. Ancak bu aletlerle farklı ağırlıkların kaldırılması da mümkündür. Basit tasarımları ile insanlara çok büyük ağırlıkları belli bir miktar kaldırma imkanı veren aletlerdir.

 

Kriko Nasıl Çalışır?

 

kriko, yağa uygulanan kuvvetin iletilmesine bağlı bir çalışma prensibine sahiptir. Yaklaşık 45 cm uzunluğundaki kola uygulanan kuvvet ile tek yönlü valfler devreye girer ve pistonun altına yağ pompalanmaya başlanır.

Yağın pompalanması ile birlikte pistonun altındaki yağ miktarı artar ve böylece piston yukarı yönlü olarak hareket eder. Krikonun özel tasarımı, uygulanan kuvvetin bir anda katlanmasına neden olur. Böylece çok ağır yüklerin dahi kaldırılması mümkün hale gelir.

Bu sistemin en önemli unsurları, tek yönlü valflerdir. Düşük basınçlı yağın olduğu bölümde yer alan valf sayesinde yağ pistona pompalanır ve yağın geriye kaçması engellenir. Pistonun orada bulunan tek yönlü valf de benzer işlevi yerine getirir.

Araçların kaldırılması veya benzeri işlemler için kullanılan hidrolik kriko, kola uygulanan kuvvetin katlanmasını sağlar. Buna karşın ise alınan yolun benzer oranda azalmasına neden olur. Kolu bir defa hareket ettirildiğinde yer değiştiren yağın sadece 1/23’ü kadar piston havaya kalkar. Dolayısıyla kolun çok defa pompalanması gerekir (Burada yer alan 1/23 oranı, kriko türüne bağlı olarak farklılık gösterebilir).

 

Kriko Fiyatları Nekadar?

 

 • Hidrolik Kriko 5 Ton  - 9700 TL

 • Hidrolik Kriko 3 Ton Alçak Profil - 8850 TL

 • Hidrolik Kriko 3 Ton - 8200 TL

 • 2 Tonluk Kriko - 6900 TL

 • Hidrolik Kriko 2 Ton Alçak Profil - 7100 TL

 • Timsah Kriko 3 Ton Çift Piston - 3500 TL

 • 5 Tonluk Kriko Çift Piston - 7000 TL

 • Hidrolik Kriko 5 Ton - 7300 TL

 • Hidrolik Kriko 3 Ton - 6900 TL

 • Hidrolik Kriko 2 Ton - 5500 TL

 

Kriko Çeşitleri Nelerdir?

 

 • Hidrolik Kriko
 • Arabalı Kriko
 • Elektrikli Kriko
 • Şişe Kriko
 • Timsah Kriko
 • Pehlivan Kriko
 • Şanzıman Krikosu
 • Tekerleklİ Kriko
 • 3 Tonluk Kriko
 • 5 Tonluk Kriko
 • 10 tonluk Kriko
 • Elektrikli Hidrolik Kriko
 • Mekanik Kriko
 • Mini Kriko
 • 2 Tonluk Kriko
 • Havali Kriko
 • Alçak Kriko

 

Kriko Markaları Nelerdir?

 

 • Bigred Kriko
 • DHT Kriko
 • Meşem Kriko
 • Rockforce Kriko
 • Rico Kriko
 • Forsage Kriko
 • Wintec Kriko
 • Compac Kriko
 • TDL Kriko
 • Ugr Kriko
 • Universal Kriko
 • Ant Kriko
 • Er Kriko
 • Başaran Kriko
 • Tümaş Kriko
 • Gemasa Kriko

 

Timsah Kriko Nedir?

 

Krikolar, çok ağır yükleri kaldırmak için geliştirilmiş aletlerdir. Kendi içinde farklı türleri olan bu aletlerden birisi de timsah krikolardır. Timsah krikolar veya diğer isimleriyle zemin krikoları, adlarından da anlaşılacağı gibi zemine paralel olacak bir şekle sahip ürünlerdir. Günümüzde lastik tamircileri, bakım servisleri ve benzeri alanlarda yoğun olarak kullanılırlar.

Timsah krikolar, hidrolik krikodur ve çalışma prensipleri de bu şekildedir. Sıvıların sıkıştırılamaz olması ve basıncı her yere eşit şekilde iletmesi prensibinden yararlanılarak geliştirilmiştir. Alette bulunan kol ile yağ veya benzeri bir sıvı pompalanır. Buna bağlı olarak sıkışan yağ pistona basınç uygular ve pistonu iter. Uygulanan basınç, yüzey alanları farkından dolayı katlanır ve bunun sonucunda çok yüksek seviyelere çıkar. Böylece çok büyük ağırlıkların kaldırılması mümkün hale gelir.

 

Timsah Kriko Özellikleri Nelerdir?

 

Timsah kriko, kendi içerisinde farklı seçeneklere sahiptir. Seçenekler incelendiğinde özellikle kaldırma kapasitesi bakımından farklılıklar olduğu görülecektir. İlgili ürünler, genel olarak 10 tona kadar olan ağırlıkları kaldırabilir. Kullanım alanı ve ihtiyaçlar dikkate alınarak, uygun kaldırma kapasitesine sahip bir ürünün tercih edilmesi doğru olacaktır.

Timsah krikolar, dikey olanlardan farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Dikey olan seçenekler, basıncı dikey olarak iletir ve böylece direkt dikey bir hareket meydana gelir. Burada ise basınç yatay olarak uygulanır. Uygulanan bu yatay basınç, daha sonra ise dikey olarak kaldırılan bir kaldırma yastığına bağlı durumdaki kranka iletilir. Böylece kaldırma işlemi yine dikey olarak yapılmış olunur.

Timsah kriko, yatay bir görünüme sahip olduğu için bu ismi almıştır. Şekli ve boyutu, araçların altına rahatlıkla girmesini sağlar ve kaldırma noktasında çok büyük bir kolaylık sağlar. Üründe bulunan kol ile pompalanan yağ, basıncı iletir ve böylece kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Çalışma prensibinin temelinde valfler vardır. Yapılan bağlantılar sayesinde etkili ve güvenli bir işlemin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen söz konusu ürünler, günümüzde en yaygın kriko türlerinden biridir. Kullanım kolaylığı, güvenliği ve benzeri diğer özellikleri nedeniyle çok farklı alanlarda kullanılır. İhtiyaç ve beklentileri ise en üst seviyeden karşılar.

 

 

 

 

Kriko Fiyatları www.lastiksanayi.com üzerinde Mart 2023 ‘de 3500 TL ila 11900 ve 2 Ton ve 10 Ton arasında yirmiye yakın çeşitle satın alınabilmektedir. Araba krikosu ve araç krikosu olarak da adlandırılan hidrolik krikolar sıvıların sıkıştırılma prensibi ile yüksek ağırlıkları kaldırabilmektedir. 2 tonluk kriko olarak Er Kriko, Winntec, Başaran Hidrolik ve Ant Kriko markaları arasından satın alabilirsiniz. Geçmişte çok kullanılan şişe krikoların yerini alan arabalı kriko, taşıma ve çalışma kolaylığı sağlamaktadır. Oto kriko ya da otomobil krikosu olarak kullanabileceğiniz 3 ton alçak profil F1 tip kriko sadece 3500 tl kdv kargo dahildir. Araba kriko fiyatları yaklaşık 250 tlden başlamaktadır, ancak çabuk bozulmaları sebebi ile güvenli değildirler. Sitemizde bulunan tekerlekli kriko tercih ederek daha güvenli bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. 5 tonluk kriko çeşitlerini Er Kriko, Ant Kriko ve Başaran Hidrolik markaları arasından seçebilirsiniz. 2.el krikolar masraflı ve güvenilmezlerdir, fabrika garantili krikoları tercih etmeniz sağlığınız ve bütçenize katkıda bulunacaktır.

 

Kriko Fiyatlari Nekadar?

 

 • Başaran - 10 Tonluk Kriko – 11900 TL
 • Er Kriko - 5 Tonluk Kriko – 7300 TL
 • Omega – 3 Tonluk Kriko – 3500 TL
 • Winntec – 2 Tonluk Kriko – 6890 TL

 

Kriko Fiyat Nedir?

 

 • Havalı Ön Düzen Krikosu – 6900 TL
 • Şanzuman Krikosu – 4750 TL
 • Yatay Şanzuman Krikosu – 7500 TL
 • Hidrolik Kriko 2 Ton – 7100 TL

 

Kriko Fiyatı Kaç TL?

 

 • 3 Ton Kriko Fiyatı – 6900 TL
 • 5 Ton Kriko Fiyatı – 7300 TL
 • 2 Ton Kriko Fiyatı – 7000 TL

 

En Popüler Hidrolik Kriko Fiyatları Ne Kadar?

 

 • Er Hidrolik Kriko 2 Ton – 5500 TL
 • Er Hidrolik Kriko 3 Ton – 6900 TL
 • Er Hidrolik Kriko 5 Ton – 7300 TL
 • Ant Hidrolik Kriko 2 Ton – 7000 TL
 • Ant Hidrolik Kriko 3 Ton – 7300 TL
 • Ant Hidrolik Kriko 5 Ton – 8400 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 2 Ton – 6900 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 3 Ton – 8200 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 5 Ton – 9700 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 10 Ton – 11900 TL

 

5 Tonluk Kriko Fiyatları Nekadar?

 

 • Er Hidrolik Kriko 5 Ton – 7300 TL
 • Ant Hidrolik Kriko 5 Ton – 8400 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 5 Ton – 9700 TL

 

Timsah Kriko Fiyatları Nekadar?

 

 • Er Hidrolik Kriko 2 Ton – 5500 TL
 • Er Hidrolik Kriko 3 Ton – 6900 TL
 • Er Hidrolik Kriko 5 Ton – 7300 TL
 • Ant Hidrolik Kriko 2 Ton – 7000 TL
 • Ant Hidrolik Kriko 3 Ton – 7300 TL
 • Ant Hidrolik Kriko 5 Ton – 8400 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 2 Ton – 6900 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 3 Ton – 8200 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 5 Ton – 9700 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 10 Ton – 11900 TL

 

10 Tonluk Kriko Fiyatları Ne Kadar?

 

Başaran Krikonun Ürettiği Hidrolik Kriko 10 Ton Mart – 2023 itibari ile 11900 TL fiyat ile satılmaktadır.

 

3 Ton Kriko Fiyatları Ne Kadar?

 

 • Er Hidrolik Kriko 3 Ton – 6900 TL
 • Ant Hidrolik Kriko 3 Ton – 7300 TL
 • Başaran Hidrolik Kriko 3 Ton – 8200 TL
 • Winntec Hidrolik Kriko 3 Ton – 8550 TL
 • Omega Hidrolik Kriko 3 Ton – 3500 TL

 

En Ucuz Kriko Fiyatları Nekadar?

 

Lastikçilerin ve tamircilerin kullanabileceği kalite ve standartlardaki bir kriko 3500 TL KDV ve Kargo dahil olarak satılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kriko Nedir?

Kriko Nedir?

 

kriko, içerisindeki yağa uygulanan kuvvetin pistona iletilmesi prensibine göre çalışan krikodur. Oldukça basit bir sisteme sahiptir ve sıvıların sıkıştırılamamasından hareketle geliştirilmiştir. Piston, kol, yağ haznesi ve valfler gibi unsurlardan meydana gelir.

Kendi içinde farklı türleri vardır ve buna bağlı olarak kaldırılabilecek toplam yük farklılık gösterebilir. Bahsedilen ürün ile çok büyük ağırlıkların kaldırılması mümkündür. Üstelik bunlar yapılırken yüksek miktarda beden gücüne de gerek yoktur.

Kriko denildiği zaman direkt olarak araçların kaldırılması akla gelir. Ancak bu aletlerle farklı ağırlıkların kaldırılması da mümkündür. Basit tasarımları ile insanlara çok büyük ağırlıkları belli bir miktar kaldırma imkanı veren aletlerdir.

Kriko Nasıl Çalışır?

Kriko Nasıl Çalışır?

 

kriko, yağa uygulanan kuvvetin iletilmesine bağlı bir çalışma prensibine sahiptir. Yaklaşık 45 cm uzunluğundaki kola uygulanan kuvvet ile tek yönlü valfler devreye girer ve pistonun altına yağ pompalanmaya başlanır.

Yağın pompalanması ile birlikte pistonun altındaki yağ miktarı artar ve böylece piston yukarı yönlü olarak hareket eder. Krikonun özel tasarımı, uygulanan kuvvetin bir anda katlanmasına neden olur. Böylece çok ağır yüklerin dahi kaldırılması mümkün hale gelir.

Bu sistemin en önemli unsurları, tek yönlü valflerdir. Düşük basınçlı yağın olduğu bölümde yer alan valf sayesinde yağ pistona pompalanır ve yağın geriye kaçması engellenir. Pistonun orada bulunan tek yönlü valf de benzer işlevi yerine getirir.

Araçların kaldırılması veya benzeri işlemler için kullanılan hidrolik kriko, kola uygulanan kuvvetin katlanmasını sağlar. Buna karşın ise alınan yolun benzer oranda azalmasına neden olur. Kolu bir defa hareket ettirildiğinde yer değiştiren yağın sadece 1/23’ü kadar piston havaya kalkar. Dolayısıyla kolun çok defa pompalanması gerekir (Burada yer alan 1/23 oranı, kriko türüne bağlı olarak farklılık gösterebilir).

Kriko Fiyatları Nelerdir?

Kriko Fiyatları Nelerdir?

 

 • Hidrolik Kriko 5 Ton  - 6,300.00 TL

 • Hidrolik Kriko 3 Ton Alçak Profil  - 5,950.00 TL

 • Hidrolik Kriko 3 Ton  - 5,500.00 TL

 • 2 Tonluk Kriko - 4,715.00 TL

 • Hidrolik Kriko 2 Ton Alçak Profil  - 4,820.00 TL

 • Timsah Kriko 3 Ton Çift Piston - 3,281.03 TL

 • 5 Tonluk Kriko Çift Piston - 4,711.09 TL

 • Hidrolik Kriko 5 Ton - 4,815.25 TL

 • Hidrolik Kriko 3 Ton  - 4,347.75 TL

 • Hidrolik Kriko 2 Ton - 3,880.25 TL

Kriko Çeşitleri Nelerdir?

Kriko Çeşitleri Nelerdir?

 

 • Hidrolik Kriko
 • Arabalı Kriko
 • Elektrikli Kriko
 • Şişe Kriko
 • Timsah Kriko
 • Pehlivan Kriko
 • Şanzıman Krikosu
 • Tekerleklİ Kriko
 • 3 Tonluk Kriko
 • 5 Tonluk Kriko
 • 10 tonluk Kriko
 • Elektrikli Hidrolik Kriko
 • Mekanik Kriko
 • Mini Kriko
 • 2 Tonluk Kriko
 • Havali Kriko
 • Alçak Kriko
Kriko Markaları Nelerdir?

Kriko Markaları Nelerdir?

 

 • Bigred Kriko
 • DHT Kriko
 • Meşem Kriko
 • Rockforce Kriko
 • Rico Kriko
 • Forsage Kriko
 • Wintec Kriko
 • Compac Kriko
 • TDL Kriko
 • Ugr Kriko
 • Universal Kriko
 • Ant Kriko
 • Er Kriko
 • Başaran Kriko
 • Tümaş Kriko
 • Gemasa Kriko
Timsah Kriko Nedir?

Timsah Kriko Nedir?

 

Krikolar, çok ağır yükleri kaldırmak için geliştirilmiş aletlerdir. Kendi içinde farklı türleri olan bu aletlerden birisi de timsah krikolardır. Timsah krikolar veya diğer isimleriyle zemin krikoları, adlarından da anlaşılacağı gibi zemine paralel olacak bir şekle sahip ürünlerdir. Günümüzde lastik tamircileri, bakım servisleri ve benzeri alanlarda yoğun olarak kullanılırlar.

Timsah krikolar, hidrolik krikodur ve çalışma prensipleri de bu şekildedir. Sıvıların sıkıştırılamaz olması ve basıncı her yere eşit şekilde iletmesi prensibinden yararlanılarak geliştirilmiştir. Alette bulunan kol ile yağ veya benzeri bir sıvı pompalanır. Buna bağlı olarak sıkışan yağ pistona basınç uygular ve pistonu iter. Uygulanan basınç, yüzey alanları farkından dolayı katlanır ve bunun sonucunda çok yüksek seviyelere çıkar. Böylece çok büyük ağırlıkların kaldırılması mümkün hale gelir.

Timsah Kriko Özellikleri Nelerdir?

Timsah Kriko Özellikleri Nelerdir?

 

Timsah kriko, kendi içerisinde farklı seçeneklere sahiptir. Seçenekler incelendiğinde özellikle kaldırma kapasitesi bakımından farklılıklar olduğu görülecektir. İlgili ürünler, genel olarak 10 tona kadar olan ağırlıkları kaldırabilir. Kullanım alanı ve ihtiyaçlar dikkate alınarak, uygun kaldırma kapasitesine sahip bir ürünün tercih edilmesi doğru olacaktır.

Timsah krikolar, dikey olanlardan farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Dikey olan seçenekler, basıncı dikey olarak iletir ve böylece direkt dikey bir hareket meydana gelir. Burada ise basınç yatay olarak uygulanır. Uygulanan bu yatay basınç, daha sonra ise dikey olarak kaldırılan bir kaldırma yastığına bağlı durumdaki kranka iletilir. Böylece kaldırma işlemi yine dikey olarak yapılmış olunur.

Timsah kriko, yatay bir görünüme sahip olduğu için bu ismi almıştır. Şekli ve boyutu, araçların altına rahatlıkla girmesini sağlar ve kaldırma noktasında çok büyük bir kolaylık sağlar. Üründe bulunan kol ile pompalanan yağ, basıncı iletir ve böylece kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Çalışma prensibinin temelinde valfler vardır. Yapılan bağlantılar sayesinde etkili ve güvenli bir işlemin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen söz konusu ürünler, günümüzde en yaygın kriko türlerinden biridir. Kullanım kolaylığı, güvenliği ve benzeri diğer özellikleri nedeniyle çok farklı alanlarda kullanılır. İhtiyaç ve beklentileri ise en üst seviyeden karşılar.

Balon Kriko Nedir?

Balon Kriko Nedir?

 

Balon kriko veya diğer bilinen ismiyle Körüklü krikolar, dahili teleskopik kılavuz ve yüksek dirençli diyaframdan oluşan, kontrollü aletlerdir. Kaldırma ihtiyacına göre kısa veya uzun saplı olan seçenekleri bulunur. Bunun yanında yine ihtiyaç ve beklentilere cevap vermek için iki veya üç balonlu olanları vardır.

Sessiz ve hafif olan bu ürünlerin kullanımı ise son derece kolaydır. Kaldırılmak istenen yükün altına güvenli bir şekilde yerleştirilmeleri yeterlidir. Daha sonra ilgili yük, istenen konuma kadar rahatlıkla kaldırılabilir. Balon kriko seçeneklerinin yük kapasitesi farklılık gösterebilir. Kaldırılacak yükün, krikonun kapasitesine uygun olması gerektiği unutulmamalıdır.

Kaporta atölyeleri, bakım servisleri ve lastik tamircileri tarafından yoğun olarak kullanılan bu ürün, aşırı yük emniyet valfine sahiptir. Bu emniyet valfi sayesinde güvenlik üst seviyede sağlanır ve istenmeyen olayların yaşanmasına izin verilmez.

www.lastiksanayi.com Ücretsiz Teslimat
www.lastiksanayi.com 99% Müşteri Memnuniyeti
www.lastiksanayi.com 365 Gün Teknik Destek
www.lastiksanayi.com Güvenli Alışveriş
www.lastiksanayi.com Marka Garantisi

Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

0505 466 94 40

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

www.lastiksanayi.com © 2022 - Her hakkı saklıdır.

Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim