Müşteri Destek Hattı : 444 0 591 Whatsapp Destek Hattı: +908508888173
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Hızlı Filtreleme

 • Markalar
  Lastik Dükkanı MakinesiFar Ayar Cihazı

Far Ayar Cihazı Çeşitleri

İndirim
16,954.08 TL
İndirim
31,150.08 TL

Far Ayar Makinesi Nedir?

 

Otomobil farının yolda gösterdiği alanın yeterli olup olmadığını yada karlıdan gelen aracı rahatsız edip etmediğini gösterebilen makinedir. Ayrıca tüm ülkelerin belirli standartlarına uygun olup olmadığını ölçen ve uygun far ayarı yapmaya olanak sağlayan makinelerdir. Yani farın yönü açısı ve yoğunluğu gibi durumların ölçülmesini ifade eden cihazlardır. Bu ölçümlerle beraber farlarını doğru kullanıma uygun olup olmaması ya da faın ışık şiddetide ölçülebilir. Bu yüzden de işlevliği ve kullanılması gereken önemli cihazlardır. Özellikle farların risk oluşturup oluşturmamasını tespit edilen Bu cihazlar sayesinde trafik ihlali yaşanmasına da engel olunur. Aynı zamanda bu cihazlarla beraber her iki yılda bir zorunlu tutulan bir yandan da araç muayenelerinde olması gereken şekilde farların uygunluğu kontrol edilir. Böylelikle araçları çok daha güvenli bir şekilde kullanmak mümkündür.

 

Far Ayar Cihazının Özellikleri Nelerdir?

 

Far ayar cihazı ile araçların farları detaylı şekilde mercekleri ve iç kısımlarına kadar kontrol edilir. Böylelikle farların trafikte gitmeye uygun olup olmadığı detaylı şekilde araştırılmış olunur. Aynı zamanda far ayar cihazları kısa süre içerisinde ölçüm sağlayacağı için pratik bir hizmet sağlar. Her zaman net sonuçlar veren far ayar cihazları detaylı bir inceleme sonucunda farların kullanıma uygun olup olmadığını ne şekilde tespit eder. Bu tespitleri sağlamasıyla beraber kişilerin de bu doğrultuda önlem almasına yardımcı olur. Hem kaliteli kullanıma sahip olması hem de özel araçlarda her zaman tercih edilebilen bir hizmet olması ile sık kullanılan cihazlardır.

 

Far Ayar Makinası Nasıl Kullanılır?

 

Far ayar cihazı kullanımı genel olarak pratik ve kolay olan bir cihazdır. Araçlar tamamen düz bir zeminde ve basıncı tam şekilde lastikleri üzerinde durması gerekir. Bu cihazlar ön farlara 25-30 santim yakınlığında yaklaştırılır. Daha sonrasında cihazda bulunan orta merceklerle kesişecek tarzda belirlenerek ölçüm yapılır. Özellikle farlara uygun şekilde standartlara göre hassas bir şekilde ayarlanması gereken far cihazı araçların düzleminde olmadığı zaman doğru sonuç vermeyebilir. Bu yüzden de hem araçların duruşu hem farlara yaklaşım şekli gibi durumlarla doğru ayarlamalar yapılarak doğru sonuçları almak mümkündür.

 

Far Ayar Cihazı Neden Tercih Edilmelidir?

 

Far ayar cihazı özellikle araçların muayene dönemlerinde ve bunun dışında belli zamanlarda araçlara zorunlu kılınan farların doğru çalışıp çalışmadığını kontrol eden ürünlerdir. Bu cihazlarla birlikte farların gerek yönü, gerek güzel çalışıp çalışmadığı gibi durumlar detaylı şekilde incelenir. Böylelikle kişiler araçları ile ilgili gerekli tedbirleri aldıktan sonra farlarla ilgili tüm sorunlar için hizmet talebinde bulunabilir. Alınan bu önlemler doğrultusunda trafik ihlali yaşanmasına engel olunur. Tüm bu durumlardan dolayı far ayar cihazları tercih edilmesi gereken oldukça işlevli ürünlerdir. Bu kaliteli işlevlerle beraber far ayarı cihazları güvenli şekilde tercih edilebilir.

 

Far Ayar Cihazı ve İşlevleri Nelerdir?

 

Far ayar cihazı işlevleri oldukça fazla bir ürün olduğu için geniş kapsamlı kullanım alanına sahip olan ve her zaman farların ölçümünü doğru şekilde sunan cihazlardır. Ölçümlerin doğru yapılması ve aynı zamanda farların işlevleri öğrenilmesi ile ayarları tamamen kontrol edilir. Far ayarları detaylı şekilde kontrol edildikten sonra hatalı bir durum varsa eğer bu kişiye iletilir. Daha sonrasında ise gerekli önlemler alınıp far ayarlarındaki problemler giderilebilir. Far ayar cihazları kısa süre içerisinde sonuç verdiği için en hızlı en kaliteli sonuçları almak açısından bu cihazlar her zaman tercih edilebilir. Hem kolay hem de rahat bir kullanıma sahip olmasıyla far ayar cihazları her zaman tercih edilebilir.

 

Far Ayar Cihazları ve Faydaları Nelerdir?

 

Far ayar cihazı pek çok fayda içermesi ile birlikte ön plana çıkan oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kaliteli şekilde üretilmeleri ve pek çok alanda tercih edilmeleri ile birlikte far ayar cihazlarında uzun süreli bir kullanım gerçekleşir. Far ayar cihazlarında aynı zamanda model seçenekleri de bulunduğu için her ihtiyaca göre farklı seçenekler bulunur. Aynı zamanda fiyatlarda birbirinden farklı olduğu için yine her bütçeye uygun ekonomik fiyatlarda far ayar cihazları bulunur. Kaliteli ve uzun süreli kullanıma sahip olan bir far ayar cihazı özellikle trafiği ihlalinin yaşanmasına engel olduğu için çok faydalı bir üründür.

 

Far Ayar Cihazı ile Kaliteli Kullanım Nasıl Yapılır?

 

Far ayar cihazı ile birlikte her zaman kaliteli bir kullanımın sağlanması ve en iyi sonuçları almak mümkündür. Far ayar cihazları ile birlikte uzun süreli bir kullanım sağlamak aynı zamanda doğru ölçümlerle kaliteli sonuçlar almak mümkün olur. Farlar tüm mercekleri ile birlikte detaylı şekilde incelenir. Daha sonrasında ise farlarda olumlu ya da olumsuz oluşan tüm durumlar detaylı şekilde sunulur. Bu hizmetlerle beraber far ayar cihazları oldukça önemli olan ve işlevli olan ürünlerdir. Kullanımının kaliteli olması ile beraber bu cihazlar her zaman tercih edilebilir olması ve özellikle araç muayenelerinde kullanılması ile ön plana çıkar.

 

Far Ayar Cihazı ile Güvenli Sonuçlar Alma

 

Far ayar cihazı ile her zaman en güvenli ve en doğru sonuçları almak mümkündür. Özellikle araçlarını trafikte çok daha rahat şekilde kullanmak isteyen kişiler açısından bu ayar cihazları her zaman tercih edilmesi gereken ürünlerdir. Aynı zamanda pek çok farklı modelinin bulunması ile beraber bu cihazlar her aracın farını rahatlıkla ölçebilir. Tüm bu kaliteli sonuçları içermesi ve doğru sonuçlar vermesi ile bu cihazlar güvenle tercih edilebilir. Ayrıca kısa sürede ölçüm yapmayı başarabilen bu cihazlarda acil durumlarda bile hizmet almak mümkündür. Hem kaliteli hem de güvenli sonuçlarını elde edileceği bu cihazlarla beraber istenilen her zaman ölçüm hizmetlerinden faydalanmak mümkün olur.

 

Far Ayar Cihazları Modelleri Nelerdir?

 

Far ayar cihazı modelleri fazlasıyla seçenek içermesine rağmen her biri aynı işlevi gören ve yüksek performanstaki ürünlerdir. Farklı model ve markaları bulunmasına rağmen bütün far ayar cihazlarının her biri uzun ömürlü ve aynı zamanda kaliteli bir kullanıma sahiptir. Her zaman en iyi ve en rahat şekilde kullanılabilen bu cihazlarla farın doğru çalışıp çalışmadığı yönü ve trafiğe uygun olup olmadığı gibi detayların her biri incelenir. Modellerle beraber farlarla ilgili tüm işlevler detaylı şekilde öğrenildikten sonra rahat kullanımı söz konusudur. Aynı zamanda bu cihazların her birinin modelleri yüksek performansta kaliteli şekilde işlev sağlar.

 

Jant düzeltme makinası ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın!

 

Far Ayar Cihazlarında En İyi Hizmet Nasıl Alınır?

 

Far ayar cihazı alırken kaliteli modellerin bulunduğu güvenli bir adresten alışveriş yapmak gerekir. Alınan kaliteli hizmetler doğrultusunda bu farları uzun ömürlü şekilde kullanmak ve her araçta farlar için çeşitli ölçümlerde bulunmak mümkündür. Gerek muayene esnasında gerek iki senede bir zorunlu olan durumlarda her zaman bu cihazlardan faydalanılabilir. Doğru ve net sonuçları almak adına tercih edilen bu far ayar cihazları sayesinde farlarda oluşan problem kısa süre içerisinde çözülür. Erken çözülmesi ve en iyi çözümlerin alınması adına far ayar cihazlarını güvenle sitemizden temin edebilirsiniz. Birbirinden farklı pek çok far ayar cihazlarıyla dilediğiniz her modele sahip olabilirsiniz. Hem bütçe dostu hem de üst düzey performansta kaliteli cihazlar sitemizde mevcuttur.

 

Far Ayar Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

 

 • Balans Matik Lazerli Far Ayar Cihazı - 8750 TL
 • Balans Natik Çift Lazerli Far Ayar Cihazı - 10400 TL
 • Nitromac Lazerli Far Ayar Cihazı - 10500 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Far Ayar Cihazı Nedir?

Far Ayar Cihazı Nedir?

 

Far ayar cihazı, aracın kullanıldığı ülkede geçeri olan standartlara uygunluğunu kontrol eden cihaza verilen isimdir. Burada bahsedilen kontroller, farın yönü, açısı ve yoğunluğu bakımından yapılır.

Ülkemizde araçların trafikte olabilmesinin şartlarından birisi de far ayarlarının istenen standartlara uygun olmasıdır. Özel araçlar için her iki yılda bir zorun olarak yapılan araç muayenesinde burada bahsedilen cihaz ile farlar kontrol edilir ve aracın trafik için bir risk oluşturup oluşturmayacağı değerlendirilir.

Işık kaynaklarının hangi açı ve yoğunluğa sahip olduğunu anlamak için çıplak gözle bakılması, kesinlikle yetersiz bir kontroldür. Çıplak göz ile bu tür sorunlar far edilemez. Fark edilse dahi sorunun ne olduğu ve nasıl çözüleceğinin tespiti neredeyse imkansızdır. Bunun için far ayar cihazı kullanılır. Cihazın içerisindeki optik lens, mercek ve aynalar ile gerekli kontroller yapılır ve sorun tespit edilir. Gerekli ayarlamalardan sonra tekrar bu cihazla kontroller yapılır ve sorunun kesin olarak çözüldüğünden emin olunur.

Far Ayar Cihazı Nasıl Kullanılır?

Far Ayar Cihazı Nasıl Kullanılır?

 

Far ayar cihazı kullanımından önce aracın düz bir zeminde bulunması, lastik basınçlarının tam olması ve aracın tekerlerinin düz bir şekilde durması gerekir.

Eğer burada bahsedilen şartlar tam olarak sağlanmaz ise yapılacak olan ayarlamalar, istenen sonucu vermeyecektir.

 

 • Cihaz, 25-30 cm kadar uzak olacak şekilde ön farlara getirilir.
 • Cihazda bulunan lazer sayesinde cihaz merceği ile araçta olan lamba merceklerinin orta noktaları kesişecek şekilde ayarlanır.
 • Cihazda yer alan su terazisi kontrol edilerek hassas şekilde ayarlama yapılır.
 • Önce Kısa Farlar Cihazda bulununan standarlara göre ayarlanır.
 • Daha Sonra Uzun Farlar Cihazda bulununan standarlara göre ayarlanır.
Far Ayar Cihazı Fiyatları Ne kadar?

Far Ayar Cihazı Fiyatları Ne kadar?

 

 • Far Ayar Cihazı Balans Matic Lazerli Ve Dijital - 8750 TL
 • Far Ayar Cihazı Nitromac - 7100 TL

 • Hella Gutmann - 58000 TL
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Hızlı Teslimat
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 99% Müşteri Memnuniyeti
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 365 Gün Teknik Destek
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Güvenli Alışveriş
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Marka Garantisi
Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

+908508888173

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

banka görseli
Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim