Müşteri Destek Hattı : 444 0 591 Whatsapp Destek Hattı: +908508888173
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Hızlı Filtreleme

  • Markalar
    Lastik Dükkanı MakinesiJant Düzeltme Makinası

Jant Düzeltme Makinası Çeşitleri

%4 İndirim
58,968.00 TL
61,326.72 TL
İndirim
94,199.04 TL

Yamuk Jantlar ve Jant Düzeltme Makinesi

 

Jantlar eskisi gibi ucuz değiller. Müşteriler ellerindeki  jantlara bakım ve onarım yaptırarak yeni jant almaktan kaçınmak isterler. Yamuk şantlar performansı ve konforu azaltırlar. Yamulan jantları düzeltmenin yolu jant düzeltme makinesinden geçer.

 

Jant Düzeltme Makinesi Nedir?

 

Jant düzeltme makinesi yamulmuş jantları düzeltmek için kullanılır. Çeşitli jantlarda çapak alma, jant doğrultma veya ilk kontrol amaçlı kullanılabilir.

 

Jant Düzeltme Makinesi İle  Hangi Tamir İşlemi Yapılır?

 

Çapak Alma: Jantta kırık veya çatlak var ise kaynak işlemine götürülür. Daha sonrasında kaynaktan kalan parçaları jant düzeltme makinesi ile çapak alarak kullanıma hazır hale getirilir.

Doğrultma: Jant çukurlara sert girilirse yamulur. Yamuk jant titreşim ya da atlama yaparak konfor ve performansı düşürür. Jant doğrultma makinesine bağlanan yamuk jant kara jant ise jant düzeltme makinesinde bulunan presler ile düzeltilebilir. Çelik jantlar ise ısıtılarak esneklik kazandırılır ve daha sonra preslenerek düzeltilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus çelik jantlara yapılan işlem öncesi mutlaka pürmüz yardımı ile ısıtılması gerekmesidir, aksi halde sertliklerinden kaynaklı kırılacaktır.

 

Jant Neden Yamulur?

 

Otomobil kullanıcılarının lastik patlağı kadar çok olmasada mutlaka karşılaşacağı durumlar arasındadır jant yamulması. Bu gibi durumlarda ya yeni bir jant alınacak yada eldeki jant düzeltme işlemine girecektir.

 

İşte bazı jant yamulma sebepleri

 

Patlak lastikle sürüş: Havası inmiş bir lastiğin bulunduğu jant yer ile daha çok temas edeceğinden yamulur ve jant düzeltme makinesinde düzeltilmesi gerekir.

 

Park esnasında kaldırıma çarpma: Kaldırım taşına çok yakınken dikkat etmek gerekir. Lastiğinizin patlayabileceği gibi jantınızda yamulabilir.

 

Çukurlara sert girmek: Yol şartları malum her yerde asfalt değil, bazı asfalt yollarda ‘da çukurlar olabilir. Kışın yolların tuzlanması ile aşınan asfalt ‘ta çukurlar oluşabilir bu çukurlara sert olarak girerseniz lastiğiniz patlayabileceği gibi jantınızda yamulabilir.

 

Jantlarda Yamukluk Olma İhtimali Olan Emareler

 

Aracı kullanırken oluşan titreşim hissi: Aracı sürerken belli bir kilometreye gelince oluşan titreşim balans kaynaklıdır. Sürekli olarak titreşim var ise jantınız yamuk olabilir.

Hızla inen lastikler: Eğer siboplarınız sağlamsa muhtemelen jant kenarından kaçırma yapıyordur. Jant kenarında korozyon yok ise jantınız yamuk olabilir.

 

Düzensiz lastik aşınması: Düzensiz lastik aşınması az hava ile kullanımda lastiğin iç ve dış kısmından, yüksek hava ile kullanımda lastiğin orta kısmından belli olur. Tek dış ya da tek iç kısımda aşınma var ise rot ayarınız bozuktur. Jant yamukluğunda ise yamuk olan kısımda atlama olduğu için sadece o alanı aşındırır. Daha açıklayıcı olması için lastiği bir saat gibi düşünürseniz aşınmanın 6 yönünde olduğunu ve dönüş esnasında 6 yönünü yere sert vurarak lastiği aşındırdığını görebilirsiniz.

Lastik yanağında balon: Muhtemelen sert bir şekilde lastiği kaldırıma ya da çukura çarpmışsınız lakin fark etmemişsinizdir. Sadece lastik kullanılamaz hale gelmiş olabileceği gibi jantınızda yamulmuş olabilir.

 

 

Jant Düzeltme Makinesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

 

Jant düzeltme makinesi kullanımının en güzel yanı zaten sökülmüş olan jantın ufak bir kontrol ile yamukluğunun olup olmadığının görülmesidir. Müşteriye olası daha büyük problemlerin başa gelmeden düzeltilmesi gerektiği anlatılırsa jant düzeltme işlemi kolayca yapılabilir. Ortalama 250 – 500 tl arası bir jant düzeltme fiyatı olduğu düşünülürse kazan kazan durumu ortaya çıktığı görülmektedir. Fakat jant düzeltme işleminin kısa sürmediği ve risklerinin olduğu bilinmeli doğru yapılmayan işlemler karşısında jant kırılabilir ya da daha çok hasar alabilir. Eğitim almadan ya da ustalaşmadan jant düzeltme makinesi kullanımını lastiksanayi olarak önermiyoruz. Ayrıca sezonda yoğun olan zamanlarda müşterilerinizin jant düzeltme talepleri sizi her jant için yarım saat civarında oyalayabilir.

 

 

Neden Jant Düzeltme Makinesi Satın Almalısınız?

 

Jant doğrultma makineleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Müşterilerinize tüm imkanları sunarken jant düzeltme işlemleri için başkasından hizmet almaları zamanlar tercihlerinin kaymasına sebep olabilir. Yoğun olmayan günlerde jant düzeltme işlemi ekstra gelir olarak düşünülebilir, bazı noktalarda iyi karlılıklar bırakabilir. Elinizdeki yamuk jantları düzelterek 2. El jant satılan internet sitelerinden iyi karlar ile satmanıza imkan tanır.

 

Jant düzeltme makinesi fiyatları için mutlaka lastiksanayi ile iletişime geçerek dükkanınız için en iyi jant doğrultma makinesini tedarik edebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Hızlı Teslimat
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 99% Müşteri Memnuniyeti
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 365 Gün Teknik Destek
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Güvenli Alışveriş
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Marka Garantisi
Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

+908508888173

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

banka görseli
Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim