Müşteri Destek Hattı : 444 0 591 Whatsapp Destek Hattı: +908508888173
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Hızlı Filtreleme

  • Markalar
    Lastik Tamir MalzemesiCırt Kelepçe

Cırt Kelepçe Çeşitleri

%9 İndirim
59.90 TL
65.89 TL
%9 İndirim
59.90 TL
65.89 TL
%9 İndirim
74.88 TL
82.37 TL
%9 İndirim
85.36 TL
93.90 TL
%9 İndirim
85.36 TL
93.90 TL
%9 İndirim
94.35 TL
103.78 TL
%9 İndirim
94.35 TL
103.78 TL
%9 İndirim
109.33 TL
120.26 TL

Plastik Kelepçe Nedir?

 

Cırt, Kablo Bağı, Jant Klipsi ve Plastik Kelepçe, olarak da bilinen plastik kelepçeler, öğeleri bir arada tutmak için düşük maliyetli, etkili araçlardır. Evdeki kabloları birbirine bağlamaktan İnşaat’a jant kapağı sabitleme ve kolluk kuvvetlerine kadar dünya çapında sayısız şekilde kullanılmaktadırlar ve plastik kelepçeler naylon malzemeden yapılır.

 

Plastik Kablo Bağı Nasıl Çalışır?

 

Naylondan yapılan kablo bağı, bir bağ oluşturmak üzere kafadaki bir tırnak ve üzerinde tırtıklara sahip esnek bir kayış bölümüne sahiptir, böylece kayış bölümünün ucu çekildiğinde kablo bağı gerilir ve çözülmez.

 

Plastik Cırt Kelepçeler Ne Kadar Güçlü?

 

Standart Kablo Bağları 23 Kg. çekme dayanımına sahiptir. Hafif Ağır Hizmet Kablo Bağları 55 Kg. çekme dayanımına sahiptir. Ağır Hizmet Tipi Kablo Bağları 80 Kg'lik bir çekme dayanımına sahiptir.

 

Plastik Klips Kelepçeler Ne Kadar Dayanır?

 

Kablo bağları satın alındıktan sonra bir yıl içinde kullanılmalıdır. Kısmi Kablo bağı torbaları mümkünse kapatılmalı veya mühürlenmelidir. Kablo bağları takıldığında aşırı gergin olmamalıdır. (Aşırı gerdirme aslında bağı zayıflatır).

 

Kablo Bağları İçin En İyi Malzeme Hangisidir?

 

Naylon; kablo bağları için en yaygın malzeme olan naylon, iyi termal ve aşınma direncine sahip sert bir malzemedir. Aynı zamanda yakıtlara ve çoğu kimyasala karşı dayanıklıdır. Kablo bağları için en sık kullanılan sınıf olan Naylon 6/6 , UL 94 V-2 yanıcılık derecelerini karşılar ve -40°C'ye kadar düşük sıcaklıklarda çalışabilir.

 

Plastik Kelepçe Kaç Kilogram Taşıyabilir?

 

Plastik kelepçenin, gerilme mukavemeti, kısa bir naylon 6/6 kablo bağı için 8 kg'dan, uzun, ağır hizmet tipi paslanmaz çelik bir bağ için 160 kg'ı aşan bir değere kadar değişir.

 

Plastik Kelepçeleri Nasıl Sıkarsınız?

 

İlk adım, plastik kelepçeyi bir araya getirmek istediğiniz nesnelerin etrafında daire içine almaktır. İkinci adım, plastik kelepçenin tırnaklı ucunu ve kayışının ucunu birleştirmek için plastik kelepçenin tırnak kısmındaki kare çentikten geçirmektir, istediğiniz kadar sıkmanız yeterlidir.

 

2 Kablo Bağını Birleştirebilir Misiniz?

 

Birbirine uyumlu iki kablo bağını birleştirebilirsiniz. Dişler kilitlenene kadar bir bağın konik ucunu diğerinin çenesine doğru itin. Fazlalıkları kesin ve artık daha uzun bir plastik kelepçeniz var.

 

Plastik Kelepçeleri Nasıl Çözebilirim?

 

Plastik kelepçeleri çözmek için ihtiyacınız olan tek şey kalın bir çengelli iğne ya da çok kalın olmayan bir tornavida kullanmamaya dikkat edin, aksi takdirde plastik kelepçenin tırnağı bükülebilir veya kırabilir. Önce, çengelli iğne iğnesini tırnak ile kayış arasındaki boşluktan geçirin ve sonuna kadar itin ve kayış kısmını çekin tekrar kullanmanıza olanak sağlayacak bir yöntemdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Hızlı Teslimat
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 99% Müşteri Memnuniyeti
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 365 Gün Teknik Destek
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Güvenli Alışveriş
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Marka Garantisi
Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

+908508888173

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

banka görseli
Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim