Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Makaleler » Blog » En İyi 4 Lastik Sökme Takma Makinesi Tavsiyesi (2023)

En İyi 4 Lastik Sökme Takma Makinesi Tavsiyesi (2023)

En İyi 4 Lastik Sökme Takma Makinesi Tavsiyesi (2023)

 

Lastik Sökme Takma Makinesi seçmek bilmeyen için şüphesiz zor ve kafa karıştırıcı olabilir. Özellikle de bu tür bir makineyi ilk satın alımınızsa. En önemli kriterden bahsedelim, sahip olduğumuz çalışma alanı, Müşterilerin jantlarının boyutları, günlük tahmini çalışma sayıları ve tabi ki elimizdeki maddi imkanlar gibi bir çok faktör dikkate alınmalıdır. Yeterli paramız varsa, Hunter Lastik Sökme Takma Makinesine yatırım yapmaya değecektir lakin bu ürünü sitemizden satın alamazsınız.

 

 

Tavsiye Edebileceğimiz Birkaç lastik sökme takma makinelerine bakalım.

 

  

Birinci seviyesinde olan makinelerden biri Unite U-600 modelidir. Jantın dışından 19" kavramaya ve jantın içinden 22" jant’a kadar lastiklerde kullanılabilmektedir. Standart binek otomobil ve kamyonet lastikleriyle çalışır.

Şüphesiz avantajı, nispeten az yer kaplamasıdır. Özellikle iş yoğunluğu lastik üzerine olmayanların ve Mobil lastik hizmetleri yapanların tercihi u-600 olmalıdır.

 

İkinci seviyede ise sıklıkla büyük lastikler söküp takıyorsanız, ya da iş yoğunluğunuz sezonlarda artıyor ise Unite U-221A modelini göz önünde bulundurun. Makine, çapı 24“e kadar olan tekerlekleri destekler (iç tutamak). Tartışmasız avantajı, döner tabla ile ayak pedalı ile geriye otomatik gidebilen kule arasındaki geniş mesafedir. Bu sayede çok geniş SUV tipi lastikleri bile söküp takabilirsiniz. Güçlü ve açısı ayarlanabilir bir topuk düşürücüye sahip olması ise ikinci avantajıdır. Bu özellik sayesinde jantın zarar görme riskini azaltır. Yanlış kullanılan bir topuk düşürücünün jantı çizdiğini hatta kırdığınız daha önce gördük, bu sebeple biraz dikkat etmek gerekebilir. Press Tech teknolojisi sayesinde Run-Flat lastiklerde dahi topuk düşürme işlemi kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu makinenin avantajı, son derece sağlam yapısıdır. Eskişehir Ovalı Oto Lastik ’te 6. Yılını dolduran Unite Makinalarımız vardır. U221A sağlam lastik sökme takma makinası arayan birçok müşterimizin ’de tercihi olmuştur.

 

♦  Ayrıca okuyun:  Kriko Tavsiyesi (2023) Uygun ve Dayanıklı Krikolar

 

Üçüncü seviye makinelerin hayranları için Unite U-221A modelinin bir üst modeli olan Unite U-226 tavsiye etmekteyiz. Jant çapı 24"'e kadar olan lastikleri tutma kabiliyetine sahiptir ve ayrıca Run-Flat lastikleri sökmenizde yardımcı olabilecek Robot Kolu sayesinde işler daha çabuk bitecek. Her şeyden önce, SUV lastikleri için geniş çalışma alanına sahiptir.

 

Dördüncü seviye lastik sökme takma makinaları ise ek özellikler ile donatılmıştır. Bu Premium ürüne Unite U-256A örnek gösterilebilir. Geriye Yatan Tam Otomatik Lastik Sökme Takma Makinesi Robot Kol ve ayrıca Şoklama Ekipmanı ile donatılmıştır. Lastiğe pedal ile hava basma imkânı sunan U-256A hava basma pedalını ikinci kademeye getirildiğinde, lastiğe tankında biriktirdiği yüksek basınçlı havayı jant tırnaklarında bulunan kanallar sayesinde lastiği şoklar ve hava tutmayan lastikleri şişirmede kolaylık sağlar.

 
 

♦ Ayrıca okuyun:  Oto Lastikçi Dükkanı Açmak (Maliyet ve Kazanç)

 

 

Tamam uğraşmış yazmışsın Kemal ama! 

Hangi lastik sökme takma makinesini seçelim? dediğinizi duyar gibi oldum ve aşağıya tavsiye ve düşüncelerimide yazdım. 

 

 

Lastik Dükkanını yeni açanlar, Mobil Lastik Servisi kuranlar, ve Yoğun iş temposu olamayan lastik dükkanları Birinci seviye bir lastik sökme takma makinesinin uygun olduğunu düşünmekteyim.

 

 

Sezonlarda yoğun çalışan firmaların mutlaka ikinci veya üçüncü seviye ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir.

 

Run Flat lastiklerin yoğun olduğu bölgelerde lastik dükkanınız var ise üçüncü veya dördüncü seviye ürünler tercih edilmelisiniz..

Yazının başında söylediğimiz gibi ne kadar ekmek o kadar köfte bütçemiz yetiyorsa en iyisi de alınabilir, ama 12 yıllık sektörel tecrübemize dayanarak, prensip olarak hepsinin aynı işi yaptığını söyleyebilirim ve burada tercihi size bırakıyorum.

Yazımı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

 

♦ Ayrıca okuyun: Lastik Sökme Takma Makinası Fiyatları ve Çeşitleri

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Hızlı Teslimat
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 99% Müşteri Memnuniyeti
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 365 Gün Teknik Destek
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Güvenli Alışveriş
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Marka Garantisi
Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

0850 888 8173

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

banka görseli
Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim