Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Makaleler » Blog » En İyi 3 Balans Makinesi Tavsiyesi (2023)

En İyi 3 Balans Makinesi Tavsiyesi (2023)

Balans Makinesi Tavsiyesi (2023)

 

Bir Balans Makinesi seçmek bu zor bir konu. Elbette temel kriter balansın doğruluğudur. Bu nedenle, kaliteli bir balans makinesine yatırım yapmaya değer. Genel tanıya göre İtalyan üretimi bir balans makinesi alınmalı. Bu, Çin üretimi balans makinelerinin hatalı olduğu anlamına mı geliyor? Kesinlikle Değil. Öte yandan, İtalyan üretimi balans makineleri, çoğunlukla pahalı ürünlerdir. 

Bu yazıda size sektördeki 12 senelik deneyimime dayanarak bazı püf noktalarından bahsedeceğim. Tabii ki, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli balans makinesi modellerimiz var. Karşılaştırma için Balans Makinesi kategorimize bakmalısınız. Biz size burada 3 Balans Makinesi önerisinde bulunacağız.

 

♦  Ayrıca okuyun: Balans Makinesi Kalibrasyonu Bozuldu Ne yapalım?

 

Unite U-520 Modeli Türkiye pazarında bulunan en küçük ve en uygun fiyatlı Çin üretimi balans makinelerinden biridir. Elbette, tüm balan makineleri gibi, 3 ölçüm sensörüne (mesafe, çap, tekerlek genişliği) ve entegre bir mile sahiptir. Bu ölçüm sensörleri doğru ölçüler almayı, mil ise merkezleme doğruluğunu önemli ölçüde artırır ve balans doğruluğunu son derece olumlu etkiler. Mil konikleri ve Balans Kelebeği gibi çeşitli ek aksesuarların kullanımını kolaylaştırır.

 

U-520, maksimum ağırlığı 65 kg olan tekerlekleri taşıyabilir.  Dijital ekrana dayalı, kullanımı son derece kolay bir kontrol paneline sahiptir. Pek çok insan bunun eski bir balans makinesi olduğunu söyleyecektir. Bu kısmen doğrudur. Bununla birlikte, birçok avantajı vardır. Bu tür bir balans makinesinin kullanımı kolaydır, zarar vermesi zordur, ucuzdur ve onarımı kolaydır. 

Dengeleyici, 5 standart balans programına sahiptir. Bu programlarda ölçüm kolu kullanılarak balans makinesinin ağırlıkları nereye yerleştireceği tam olarak gösterilir. Yapıştırma ağırlıklarını ölçüm kolu ile jant üzerine monte etmek mümkündür. Ek bir seçenek olarak, yapıştırıcı ağırlıklarının montaj yerinin saat 6'ya ayarlanması mümkündür, bu da kesinlikle jant temizliğini kolaylaştırır ve işi hızlandırır.

 

İlk bakışta u-520 balans makinesinin çok kötü bir seçenek olduğu söylenebilir, belki dikkatimizi çekmeye değmez. Daha yanlış bir düşünce olamaz! U-520, boyutları küçük olamasına rağmen daha karmaşık balans makinelerinin en önemli işlevlerine ve çözümlerine sahiptir.

 

Dezavantaj: Dijital ekrana dayalı kontrol paneli olabilir. Genellikle kullanımı çok kolaydır. Öte yandan, tekerleğin ölçülendirilmesi veya yapıştırma ağırlıkları belirleme programı seçimi için uygun düğme kombinasyonlarını kullanarak programlara girme ihtiyacı ve ekran olmaması nedeniyle monitörlü balans makinalarına göre daha zordur. Pratik ve öğrenme gerektirir ve zamanla bunları otomatik olarak ve düşünmeden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Özetlemek gerekirse, küçük lastikçilerde ve mobil servislerde çalışacak, yetenekleri çok yüksek, son derece Düşük fiyatlı, çok yönlü olması nedeniyle, bizce mükemmel bir "başlangıç" çözümüdür. 

 

 

 

 

Mehak Silver 446 U-520 ile aynı kategoride bir balans makinesidir. Ancak, maksimum lastik ağırlığı 60 kg’dir.  Dijital ekranlı bir kontrol paneli ile donatılmıştır. Silver 446 5 standart balans programına sahiptir.

U-520 modeline kıyasla. Jant Muhafazası yoktur bu sebeple çok daha az yer kaplar Bu sebep ile Mobil Servis Araçları için tavsiyemizi kazanmıştır. Özetlemek gerekirse Silver 446, mobil lastik servisleri için tasarlanmış son derece dayanıklı ve kullanımı kolay bir makinedir.

 

 

Karşılaştırmamızdaki üçüncü model Unıte U-579 Bu balans makinesi hakkında bir şeyler söylemek gerekirse ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunu ve genellikle zaten kullanmadığınız fırfır özelliklerden yoksun olduğunu söyleyebilirsiniz. (BİZİM FAVORİMİZ) 

 

65 kg ağırlığa kadar tekerlekleri dengelemeye olanak sağlayan bir yapısı vardır. Tüm bilgilerin ve adım adım talimatların görüntülendiği net bir LCD monitör ile donatılmıştır. Seçim düğmeleri, monitörün altındaki küçük bir tuş takımında bulunur. Bunun sayesinde balans makinesi ekranında kirlenme en aza inmiş olur. 

 

 

Unite U-579 Balans Makinesi aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 

 • Otomatik mesafe ve tekerlek çapı ölçümü, daha hızlı veri girişi sağlar
 • Yüksek sınıf tekerlek için özel olan izleme yapışkan dengeleme modunun eklenmesi, yalnızca yapışkan ağırlıkları kullanır.
 • Otomatik genişlik ölçüm skalası.
 • Otomatik Disk Fren: Tekerleği doğru konumda tutmak için kullanılan otomatik ana mil kilidi
 • Lazer İşaretçi: Lazerle dengesizliği otomatik olarak gösterin
 • LED Aydınlatma: Ağırlık pozisyonu göstergesini aydınlatmak için LED donanımlı
 • 3D Animasyon arayüzü
 1. Yeni patentli yazılım sistemi.
 2. Doğruluk ve rahatlık için yenilikçi dinamik gösterge ışığı ile okunması kolay dengeleme çalışma modları.
 3. Çalışma hızını artırmak için hızlı ve anlaşılır sembollerle kullanımı kolay düğme tasarımı.
 4. Yazılım kullanımında artan hassasiyet.
 • Çoklu Dil desteği: 20 Dil mevcuttur ve özelleştirilmiş daha fazla dili kabul eder.

 

 

 

 

 

Elbette piyasada benzer parametrelere sahip birçok balans makinesi olduğu söylenebilir hatta isim ve marka belirtmeden aynı ürünü maviye boyayıp %100 alman malıdır diye piyasada satanlar bile olmuştur. (Allah Islah Etsin)

Ancak U-579 %100 Çin Üretimli bir modeldir.

 

Ancak üç tip balans makinesinin bu kadar ayrıntılı bir karşılaştırmasından sonra hangi balans makinesinin seçileceği sorusuna cevabı verebiliriz.

 

 

Mobil lastik servisiniz varsa veya atölyenizde sınırlı yeriniz varsa veya sizi fiyattan öldürmeyecek iyi bir "başlangıç" balans makinesi arıyorsanız, Silver 446 sizin için mükemmel bir çözüm olacaktır.

 

Sabit bir lastik servisiniz var ve küçük tamir işleri ile mi uğraşıyorsunuz. Bir Tamir atölyeniz var ve aynı zamanda müşterilerinize lastik değişimi sunuyor musunuz, yoksa maceranıza lastik tamiri ile mi başlıyorsunuz. Özel gösterişsiz iyi bir makine mi arıyorsunuz? U-520 beklentilerinizi kesinlikle karşılayacaktır.

 

Profesyonel bir lastik servisi işletiyorsunuz ve çok sayıda farklı türde tekerlek kullanıyorsunuz. İşinizin rahatlığına değer veriyorsunuz. Sizin tercihiniz ise U-579 Olmalı.

 

Yazımızı Okuduğunuz için Teşekkür Ederiz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Hızlı Teslimat
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 99% Müşteri Memnuniyeti
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 365 Gün Teknik Destek
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Güvenli Alışveriş
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Marka Garantisi
Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

0850 888 8173

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

banka görseli
Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim