En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
www.lastiksanayi.com

Hızlı Filtreleme

  • Yamalar
  • Markalar
  • Fiyat Aralığı
    Lastik Tamir MalzemeleriTamir Malzemeleri

Üstte bulunan "Ürün Ara" kısmına aradığınız ürünün markasını yazarak daha kolay bulabilirsiniz. (Örnek: Rema)

Tamir Malzemeleri Çeşitleri

lastik tamir fitil seti
İndirim
150 TL
bastirma yama makarasi
İndirim
150 TL
ic lastik sibop kaynak kafasi
İndirim
615 TL
kamyon jant cektirme aparati
İndirim
4,000 TL
ic lastik kaynak makinasi
İndirim
9,500 TL
havali lastik acma makinasi
İndirim
15,200 TL
dis lastik kaynak makinasi
İndirim
20,000 TL

Plastik Kelepçe Nedir?

 

Cırt, Kablo Bağı, Jant Klipsi ve Plastik Kelepçe, olarak da bilinen plastik kelepçeler, öğeleri bir arada tutmak için düşük maliyetli, etkili araçlardır. Evdeki kabloları birbirine bağlamaktan İnşaat’a jant kapağı sabitleme ve kolluk kuvvetlerine kadar dünya çapında sayısız şekilde kullanılmaktadırlar ve plastik kelepçeler naylon malzemeden yapılır.

 

Plastik Kablo Bağı Nasıl Çalışır?

 

Naylondan yapılan kablo bağı, bir bağ oluşturmak üzere kafadaki bir tırnak ve üzerinde tırtıklara sahip esnek bir kayış bölümüne sahiptir, böylece kayış bölümünün ucu çekildiğinde kablo bağı gerilir ve çözülmez.

 

Plastik cırt kelepçeler ne kadar güçlü?

 

Standart Kablo Bağları 23 Kg. çekme dayanımına sahiptir. Hafif Ağır Hizmet Kablo Bağları 55 Kg. çekme dayanımına sahiptir. Ağır Hizmet Tipi Kablo Bağları 80 Kg'lik bir çekme dayanımına sahiptir.

 

Plastik klips kelepçeler ne kadar dayanır?

 

Kablo bağları satın alındıktan sonra bir yıl içinde kullanılmalıdır. Kısmi Kablo bağı torbaları mümkünse kapatılmalı veya mühürlenmelidir. Kablo bağları takıldığında aşırı gergin olmamalıdır. (Aşırı gerdirme aslında bağı zayıflatır).

 

Kablo bağları için en iyi malzeme hangisidir?

 

Naylon; kablo bağları için en yaygın malzeme olan naylon, iyi termal ve aşınma direncine sahip sert bir malzemedir. Aynı zamanda yakıtlara ve çoğu kimyasala karşı dayanıklıdır. Kablo bağları için en sık kullanılan sınıf olan Naylon 6/6 , UL 94 V-2 yanıcılık derecelerini karşılar ve -40°C'ye kadar düşük sıcaklıklarda çalışabilir.

 

Bir Plastik Kelepçe Kaç Kg Taşıyabilir?

 

Plastik kelepçenin, gerilme mukavemeti, kısa bir naylon 6/6 kablo bağı için 8 kg'dan, uzun, ağır hizmet tipi paslanmaz çelik bir bağ için 160 kg'ı aşan bir değere kadar değişir.

 

Plastik Kelepçeleri Nasıl Sıkarsınız?

 

İlk adım, plastik kelepçeyi bir araya getirmek istediğiniz nesnelerin etrafında daire içine almaktır. İkinci adım, plastik kelepçenin tırnaklı ucunu ve kayışının ucunu birleştirmek için plastik kelepçenin tırnak kısmındaki kare çentikten geçirmektir, istediğiniz kadar sıkmanız yeterlidir.

 

2 Kablo Bağını Birleştirebilir Misiniz?

 

Birbirine uyumlu iki kablo bağını birleştirebilirsiniz. Dişler kilitlenene kadar bir bağın konik ucunu diğerinin çenesine doğru itin. Fazlalıkları kesin ve artık daha uzun bir plastik kelepçeniz var.

 

Plastik kelepçeleri nasıl çözebilirim?

 

Plastik kelepçeleri çözmek için ihtiyacınız olan tek şey kalın bir çengelli iğne ya da çok kalın olmayan bir tornavida kullanmamaya dikkat edin, aksi takdirde plastik kelepçenin tırnağı bükülebilir veya kırabilir. Önce, çengelli iğne iğnesini tırnak ile kayış arasındaki boşluktan geçirin ve sonuna kadar itin ve kayış kısmını çekin tekrar kullanmanıza olanak sağlayacak bir yöntemdir.

 

İç Lastik Kaynak Makinesi Nedir?

 

İç Lastik Kaynak Makinası, hasar görmüş lastikleri onarmak ve sıcak kaynak ile tamir etmek için kullanılır. Otomobil kazaları ve keskin cisimlerin açtığı büyük kesikler belirli şartlara uyum esasına göre sıcak lastik yamaları ile onarılabilir. Bu onarım, kauçuğu tamamen eritmek için hem basıncı hem de sıcaklığı birleştiren yöntem kullanılarak gerçekleştirilir. Lastikte büyük kesik oluştuğunda, iç lastik kaynak makinesi kullanılarak uygun tamir işlemi uygulanabilir.

 

Dış Lastik Kaynak Makinesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

 

  • Dış lastik sıcak kaynak makinası, lastiklerin taban ve damak bölgeleri için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Vidalı sıkıştırma çubuğu sayesinde lastikteki yaralı bölgesinin sıkıştırılmasına yardımcı olacaktır. Sıcaklık kontrol cihazı, sabit bir kauçuk pişirme sıcaklığı sağlayacak şekilde ayarlanabilir.
  • Ayarlı zaman uyarı sistemi kullanılarak lastik kaynak süresi belirlenebilir.

 

 

İç ve Dış Lastik Kaynak Makinası Fiyatları Nedir?

 

Eskişehir merkezli Lastiksanayi.com önde gelen İç ve Dış Kaynak Makinesi Tedarikçilerinden biri olarak biliniyor İç Lastik Kaynak Makinesi ve Dış Kaynak Makinesi olarak iki tür kaynak makinesi mevcuttur. Lastik Kaynak Makinesi Fiyatlarını almak için iletişim numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

www.lastiksanayi.com Ücretsiz Teslimat
www.lastiksanayi.com 99% Müşteri Memnuniyeti
www.lastiksanayi.com 365 Gün Teknik Destek
www.lastiksanayi.com Güvenli Alışveriş
www.lastiksanayi.com Marka Garantisi

Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

0505 466 94 40

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

www.lastiksanayi.com © 2022 - Her hakkı saklıdır.

Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim