Müşteri Destek Hattı : 444 0 591 Whatsapp Destek Hattı: +908508888173
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Makaleler » Blog » Subap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler (2024)

Subap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler (2024)

Subap Fiyatları ve Çeşitleri Nelerdir?

 

Lastik subapında kullanılan malzemelerden biri kauçuk, diğeri ise pirinç veya alüminyumdur. Bunların arasındaki farkı nedir veya subap tedariğinde çok az deneyime sahip bir toptancı veya fabrika isek, lastiğe takılacak subap veya müşterilerimizin subap seçmesine nasıl yardımcı olabiliriz? Şimdi bu iki malzeme arasındaki farktan bahsedelim.

 

Hizmet ömrü, görünüm ve ağırlık

 

Subap iç metali alüminyum olana göre, pirinç olan daha uzun bir ömre sahiptir. Doğru kullanımda, pirinçli subap’ın hizmet ömrü yaklaşık sekiz ila dokuz yıldır ve alüminyum subap’ın hizmet ömrü yaklaşık dört ila beş yıldır. Tabi tüm söylediklerim kaliteli bir subap ve doğru hava ölçümü takibi sonrası, kalite sorunları olmayan ürünler için geçerlidir. Kalite sorunu varsa ne kadar iyi hava takibi yaparsanız yapın subap ömrü az olacaktır. Görünüm açısından, her iki subap türünde de kapak çıkartılmaz ise, iki malzemenin aynı renk, boyut ve şekilde olduğunu görebilirsiniz. Subap kapağı kapalıysa, alüminyum malzemeli subap veya pirinç malzemeli subap arasındaki farkı anlamazsınız bu yüzden aldanmayalım. Son olarak, ana fark ağırlıklarıdır. TR414'ten bahsedelim. Alüminyum TR414 ve pirinç TR414 arasındaki fark 0,2-0,4 gramdır. Yani tartabilirseniz, ayırt etmek kolaydır. Bu şartlara göre ağır olan subap uzun ömürlüdür diyebiliriz.

 

Maliyet

 

Hiç şüphe yok ki, pirinçten yapılmış bir subapın fiyatı, alüminyum subabınkinden daha yüksektir. Çin malı Alüminyum bir TR414 subap 2,35 TL iken Alman malı pirinç TR414 subap için 3,35 TL dir. Yani Pirinç subap Alüminyum supaba göre yaklaşık %40 ila %45 daha maliyetli olduğu anlamına gelir. Lastiklerin fiyatı çok yüksek, daha önemlisi araçta kendimiz ve ailemiz seyahat ediyor maliyetin ne anlamı var dediğinizi duyar gibiyim. Subap fiyatı o kadar önemli değildir. Pek çok müşteri, pirinçten yapılmış lastik subaplarını satın alıyor. Bizimde önerimiz kaliteli pirinç sibop almanız yönünde olacaktır.

 

Son olarak

 

Alüminyum subapta yanlış olan bir şey yoktur, ancak ömrü nispeten kısadır ve aynı şekilde çalışır. Kalite konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak küçük ve orta ölçekli işletmeler genellikle size en uygun ürünü verir. Son olarak herkese bir tavsiyede bulunmak istiyorum “Aynı göründüklerine aldanmayın, ayırt etmenin en basit yolunun numune ağırlıklarını ölçmek olduğunu unutmayın” okuduğunuz için teşekkürler.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Hızlı Teslimat
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 99% Müşteri Memnuniyeti
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 365 Gün Teknik Destek
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Güvenli Alışveriş
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Marka Garantisi
Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

+908508888173

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

banka görseli
Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim