En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
www.lastiksanayi.com

Makaleler » Blog » Nitrojen Gaz Dolum Cihazı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nitrojen Gaz Dolum Cihazı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

 

Nitrojen gaz dolum cihazı, hava kompresöründen çekilen atmosferik havayı ayrıştırarak azot(Nitrojen) gazına çevirir ve lastiklere nitrojen doldurma işlemini yapabilecek bir yapıya sahiptir. Nitrojen, birçok endüstriyel uygulamada kullanılan bir gazdır ve özellikle lastiklerin doldurulması, jantın, Tpms Sensörlerin korunması ve Tpms Sensörlerin ömrünü uzatmak gibi amaçlar için kullanılır.

 

Nitrojen gaz dolum cihazının çalışması için, genellikle bir ayırıcı kompresör, filtre ve regülatör gibi bileşenlerden oluşur. Ayırıcı kompresör, atmosferik havayı azot gazına dönüştürür ve filtre, azot gazının kirliliğini çıkartır. Regülatör ise, doldurulacak lastiğin içine girecek azot gazı miktarını ayarlamaya yarar.

 

Nitrojen dolum cihazı ile doldurulmuş lastiklerin sibop kapakları genel olarak yeşil olarak takılmaktadır. Nitrojen gazı basılan lastiklerde lastik basınçlarınız sabit kalacaktır, çünkü nitrojen havaya göre daha durağandır ve nitrojen sayesinde sürtünme kuvveti azalacağı için lastik ve yakıt masraflarınızda küçükte olsa faydası olur ve güvenli sürüşü arttırır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
www.lastiksanayi.com Ücretsiz Teslimat
www.lastiksanayi.com 99% Müşteri Memnuniyeti
www.lastiksanayi.com 365 Gün Teknik Destek
www.lastiksanayi.com Güvenli Alışveriş
www.lastiksanayi.com Marka Garantisi

Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

0505 466 94 40

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

www.lastiksanayi.com © 2022 - Her hakkı saklıdır.

Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim