Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Makaleler » Blog » Lastik Montaj Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler (2023)

Lastik Montaj Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler (2023)

Lastik Montaj Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler (2023)

 

Sarı Lastik Montaj Kremi, en zorlu uygulamalarda kullanım için kullanılan bir konsantredir. Doğrudan lastik topuğu için tasarlanan, Lastik Montaj Kremi korozyon önleyiciler, koruyucular ve suyun kararlı bir karışımıdır. Lastik Montaj Kremi, kauçuk malzemelerin yumuşamasına neden olmaz. Lastik topuğunun ya da tamamen kauçuğunun kuru durumuna göre yağlanması gereken veya kauçuğun korunması amaçlı herhangi bir uygulamada kullanılabilir. Lastik Montaj Kremi, montaj işleminde kopma ya da sürtünme ile oluşan zararı ya da lastik saklamada oluşabilecek çatlamayı önlemek için koruma sağlar; bu nedenle lastikler sökme takma işlemi sırasında metal parçaları tutmayacak veya tutunmaya dayalı kopmayacaktır. Lastik Montaj Kremi’nin bir özelliği’de şişirme esnasında lastiklerin kolayca ve sorunsuz şekilde janta oturmasını sağlamaktır.

 

Kamyon Lastikleri monte edilirken lastik montaj kremi kullanılması esastır. Lastik montaj kremi lastik topuğunda kullanım için tercih edilen malzemeler arasındadır. Asla antifriz, benzin, eter, silikon veya herhangi bir petrol bazlı kayganlaştırıcı kullanmayın. Lastik montaj kremlerini asla üretici tarafından tavsiye edilenin ötesinde seyreltmeyin çünkü bu, lastik ve jant üzerinde zararlı etki oluşturabilir.

 

 

Lastik montaj kremi üç amaca hizmet eder:

 

• Jantın veya lastik sökme takma makinalarının, lastik damaklarına zarar verme olasılığını en aza indirmeye yardımcı olur.

• Janta temas eden tüm yüzeyleri kayganlaştırarak lastiğin janta girmesini kolaylaştırır.

• Düzgün bir şekilde damağın janta oturmasına yardımcı olur, dolayısıyla lastiğin en düşük balans ile janta takılmasına da fayda sağlar.

Lastik montaj kreminin temiz tutulması ve kir, kum, metal talaşı veya diğer sert maddelerden arındırılmış olması önemlidir.

 

 

Lastik Montaj Kremini Kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:

 

Lastik Montaj Kremi lastik üzerindeki her iki damağın ve flanştan flanşa tüm jant yüzeyine sürülmesini tavsiye ederiz.

Lastik Montaj Kremi kurumadan lastik takılmalı ve şişirilmelidir.

Aşırı miktarda Lastik Montaj Kremi kullanmaktan kaçının.

 

İç Lastikli Lastiklerde Kullanımda dikkat edilmesi gerekenler:

 

Lastik Montaj Kremi genellikle seyreltilir veya temizliğine dikkat edilmez, kumla kirlenir ve uzun süre korumasız açık kaldıktan sonra diğer materyaller ile birleşerek saflığını yitirebilir. Bu katı materyaller lastik ve iç lastik arızasına neden olabilir.

 

 

İç lastikli Lastiklerde aşağıdakiler sıklıkla oluşur:

 

İç lastiklerde kullanılan lastik montaj kremleri pis ya da kirlenmiş ise, iç lastik birleşim yerindeki alanlar esnedikçe şişirme sırasında iç lastik, daha kolay çizilir, ayrılabilir ya da yırtılabilir.

Lastik montaj kremi temiz kullanılmadığında, kum ve diğer maddeleri üzerinde toplayarak iç lastiğin bu alanındaki esnemesinden kaynaklı incelmelerden yararlanarak, yarıklara ve ayrılmalara dönüşen çiziklere neden olur. Bu da iç lastiğin bozulmasına neden olur.

 

Bu özellikle şu durumlarda daha şiddetlidir:

 

Yanık Yağ ile lastik montajı

Arap Sabunu ile lastik montajı

Bu ciddi sorunun önlenmesine yardımcı olmak için şiddetle tavsiye ediyoruz ki

Iç lastikli lastik yada dubleks lastik montajı için kullanılan seyreltici yağlayıcılara karşı lastik montaj kremi uygun ve mükemmel montaj destek ürünüdür ve tercih edilmelidir.

 

 

En İyi Lastik Montaj Kremini Seçmek:

 

Lastik montaj kremi seçerken, lastiklerinizin malzemeleri ve jantlarıyla uyumlu olanı seçmeniz önemlidir. Bazı lastik montaj kremleri, belirli malzemelerle kullanım için tasarlanmamıştır. Uygulaması ve eşit şekilde yayılması kolay bir lastik montaj kremi seçmek de önemlidir.

 

Lastik montaj kreminin seçerken en iyisini seçmeye önem vermeli ve doğru uygulamalısınız. En çok tercih edilen lastik kremleri hayvansal veya bitkisel yağlardan yapılır. İdeal olarak, su bazlı bir solüsyonda karıştırılmış en az %10 katı madde içermeli ve ayrıca bir korozyon önleyici materyale sahip olmalıdırlar.

 

Lastik montaj kremleri kaygan ıslak dokuda ve kuruduklarında artık kayganlık bırakmamaları tercih edilir. Lastiklerde ani tork uygulamasında, frenleme veya hızlanma durumunda lastiğin janttan kayma olasılığı bırakmamalıdır. Lastik montaj kreminin montajdan sonra kuruması balans ayarının korunmasını sağlamak açısından önemlidir.

 

Yanlış lastik montaj kremi kullanmanın lastiklerinize ve jantlarınıza zarar verebileceğini unutmamak önemlidir. Lastiklerde kullanılmak üzere tasarlanmış saygın bir üreticinin kaliteli bir ürününü kullandığınızdan emin olun. Şirketimiz, lastik montaj kremi olarak harika birkaç ürünlerine sahiptir. Ürünlerimiz piyasada büyük saygı görmektedir ve lastik montajını kolay ve güvenli bir süreç haline getirdiği bilinmektedir.

 

 

Lastik Montaj Kreminin Uygulama Rehberi:

 

Lastikleriniz için en iyi lastik montaj kremini seçtikten sonra, doğru şekilde uygulamanız gerekir. Kremlerimizin, nasıl uygulanacağına ilişkin talimatlarla uyarak kullanmanız önemlidir. Genel olarak, lastik montaj kremi sadece lastik topuğuna uygulanır. Hem janta hem de lastik topuğuna uygulamak kopma ya da yırtılma riskini minimuma indirdiği gözlenmiş ve tavsiye edilmektedir. Bir fırça kullanarak eşit şekilde uygulayın ve lastik ve jantın hem içini hem de dış topuğunu ve janttaki karşılığına sürün.

 

Lastik montaj kremini uyguladıktan sonra, lastiği janta monte etmeye devam edebilirsiniz. Lastik takıldıktan sonra, her şey yolunda görünüyorsa, lastiği üreticinin belirttiği basınca kadar şişirmeye devam edebilirsiniz.

 

Lastiği takarken herhangi bir sorun yaşarsanız veya herhangi bir sızıntı görürseniz, lastiğin havasını indirin ve baştan başlayın. Lastik tam oturmadı ise ve jant kaynaklı (jantta yamulma) bir sorun yok ise gerekirse daha fazla lastik montaj kremi eklenerek lastiğin janta iyi bir şekilde oturmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Lastik Montaj Kremi Alırken Nelerden Kaçınılmalıdır?

 

Lastik montaj kremi alırken, petrol bazlı olanları kullanmadığınızdan emin olun. Bileşenleri nedeniyle, lastiğinize kimyasal olarak saldırabilir ve kolayca aşınmasına neden olabilirler.

 

Bileşimleri nedeniyle lastiğin hava boşluğunda patlayıcı bir kimyasal karışım oluşturabileceklerinden solvent bazlı yağlayıcılardan da kaçınılması önerilir.

 

Ayrıca lastiğin jant çevresinde kaymasına neden olduğu için silikon bazlı lastik montaj kremlerini kullanmaktan kaçınmalısınız. Bir lastiği takarken, kremin lastiğin içine girmediğinden emin olun. İhtiyaç duyulan güvenliği sağlamak için lastiğin içi temiz ve kuru olmalıdır.

 

 

Ne Kadar Lastik Montaj Kremi Sürülmeli?

 

Basit cevap, aşırıya kaçmamak gerekir. Az miktarda lastik montaj kremi lastiği takarken ve şişirmede sıkı oturma için kayganlığı verecektir. Jant ve lastik damaklarına ince bir tabaka uygulamanız yeterlidir. Ana ve basit amaç, lastik damakları iyice oturduktan sonra içeride herhangi bir malzeme bırakılmadan tutarlı bir kayma alanı elde etmektir. Damak üzerinde çok fazla yağlayıcı varsa, şişirildiğinde lastiğin jant üzerinde kaymasına neden olabilir. Bu hem lastiğe hem de janta zarar verebilir.

 

Doğru lastik montaj kremi ve becerilerinizle, lastiklerinizi takmaktan her zaman keyif alacaksınız. Lastiklerinizi kayganlaştırmak söz konusu olduğunda yapılması ve yapılmaması gereken birçok şeyi yazdık. Ancak belirtilen yönergeleri titizlikle uygular ve lastiksanayi.com 'dan doğru ürünleri kullanırsanız , işlem sırasında ortaya çıkabilecek sorunlardan kaçınmış olursunuz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Hızlı Teslimat
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 99% Müşteri Memnuniyeti
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 365 Gün Teknik Destek
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Güvenli Alışveriş
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Marka Garantisi
Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

0850 888 8173

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

banka görseli
Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim