En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
www.lastiksanayi.com

Makaleler » Blog » Havalı Helezon Yay Çektirme Nedir? Ne İşe Yarar?

Havalı Helezon Yay Çektirme Nedir? Ne İşe Yarar?

Havalı helezon yay çektirme aparatı veya diğer adıyla Havalı Amortisör Çektirme aparatından bahsedeceğimiz yazımızda dilerseniz önce Helezon yay ve Amortisör den bahsedelim. Hidrolik bir amortisörün etrafını sararak destek ve yastıklama sağlamak için ve amortisöre gönderilen kuvvetin şiddetini düşüren sarmal metal bir teldir aslında helezon yay. Bu tür yaylar genellikle araçlar için süspansiyon sistemlerinde geleneksel olarak kullanılır.

 

Bir Havalı Helezon Yay Çektirme Aparatının ana avantajlarından biri, yayın zamanla deforme olması sebebiyle işlevini yitirmesi ya da destek sağladığı amortisörün işlevini yitirmesi sebebiyle değiştirme veya onarım esnasında sıkıştırmaya insan gücünün yetmeyeceği dirençlere sahip bu iki elemanı sıkıştırarak siz izin verene kadar salmadan o halde tutar ve amortisörün üzerinde bulunan cıvatayı açtığınızda gergin yayın fırlamamasını sağlar.

 

Havalı Helezon Yay Çektirme Aparatları, dayanıklılıkları ve uzun hizmet ömürleri ile de bilinir. Korozyona karşı dayanıklıdırlar, bu da onları çeşitli ortamlarda kullanım için çok uygun hale getirir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
www.lastiksanayi.com Ücretsiz Teslimat
www.lastiksanayi.com 99% Müşteri Memnuniyeti
www.lastiksanayi.com 365 Gün Teknik Destek
www.lastiksanayi.com Güvenli Alışveriş
www.lastiksanayi.com Marka Garantisi

Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

0505 466 94 40

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

www.lastiksanayi.com © 2022 - Her hakkı saklıdır.

Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim