Müşteri Destek Hattı : 444 0 591 Whatsapp Destek Hattı: +908508888173
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Hızlı Filtreleme

  • Markalar
    El AletiLastik Hava SaatiDijital Lastik Hava Saati

Dijital Lastik Hava Saati Çeşitleri

İndirim
1,200.00 TL
İndirim
3,550.59 TL
İndirim
3,663.49 TL
İndirim
4,226.91 TL

Dijital Hava Saati Hakkında Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 

Maksimum performansı, güvenliği ve lastik ömrünü elde etmek için aracınızın lastiklerini uygun şekilde şişirilmiş tutmak çok önemlidir. Uygun basınç ayarı yapılmamış lastikler daha hızlı ve dengesiz bir şekilde aşınabilir, yakıt israfına neden olabilir aynı zamanda aracınızın yol tutuşuna zarar verebilir.

 

Lastiklerinizin havalarını ayda bir kere kontrol etmek mutlaka yapılması gereken basit bir iştir. Lastik basıncını sonbahar ve kış aylarında kontrol etmek iki kat öneme sahiptir, çünkü soğuk havalarda basınç genellikle düşer. Az havaya sahip lastikler sürüş esnasında aşırı ısınarak lastikte farklı arızalara ve bozulmalara sebebiyet verir.

 

Satıcı değerlendirmelerine göre dijital hava saatlerinin doğruluğu farklılık göstermediği ve ödediğinizin karşılığını aldığınızı göstermiştir.

 

El tipi dijital hava saatlerinin testlerinde aşırı sıcak veya aşırı soğuk koşullarda doğruluk açısından ya da masa üstünden düştükten sonra yapılan testlerde doğruluğunda sapmaların meydana gelmediği görülmüştür. El tipi dijital hava saatlerinin kullanımının kolay ve güvenilir olduğu söylenilebilir.

 

Değerlendirme yapılan dijital hava saatleri Pcl, Schrader, Rockforce ve Rico gibi çeşitli üreticilerin 8 modelini kapsamaktadır.

 

Dijital Hava Saati ile Lastik Basıncını Kontrol Etmeye Yönelik Önemli İpuçları

 

Lastiklerin basıncını sürüş sonunda ölçmemeniz gerekir, sürüş esnasında lastikler ısınarak basınç artar. Genellikle 3 saat veya daha uzun süre park halinde kalan lastikler ortam sıcaklığına döner doğru kontrol lastikler ortam sıcaklığındayken yapılmaktadır.

 

Çoğu kullanıcı lastik basınçlarını yolda iken kontrol ettirir ve hata yapar.

 

Hava basınç ayarınızı lastiğin üzerinde yazan ibarelere göre ya da kulaktan dolma değerlere göre tamamlamayınız. En doğru sonuca sürücü koltuğunun kapı pervazında bulunan lastik bilgi levhasına göre ulaşabilirsiniz.

 

Yedek lastiğinizin havasını kontrol etmeyi unutmayınız.

 

Lastik basınç sensörünüzün (TPMS) bir bakım hatırlatıcı uyarısının olmadığını unutmayın. TPMS’nin görevi bir veya birden fazla lastiğin lastik havalarının düşük olduğunu ve derhal müdehale edilmesi gerektiği konusunda sizi uyaran bir sistemdir. Lastik Basınç Sensör Uyarısı yanmıyor diye lastik basınçlarının doğru olduğu anlamına gelmez. Kontrolün her zaman sizin elinizde olması için lastik havalarını kontrol etmelisiniz.

 

Mutlaka dijital hava saatini aracınızın güvenilir bir bölümünde bulundurunuz. Dijital hava saatinin pil ömrü ya da temizlik gibi etkenlerden korumalısınız. Aracınızın torpido gözünde ya da iyi muhafaza edebileceğiniz bir alanında mutlaka dijital hava saati olmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Hızlı Teslimat
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 99% Müşteri Memnuniyeti
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 365 Gün Teknik Destek
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Güvenli Alışveriş
Ls Lastiksanayi Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Marka Garantisi
Whatsapp Destek

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

+908508888173

Kampanyalardan haberdar olmak için bültene kaydolun

banka görseli
Whatsapp ile iletişime geçin

Alışveriş Sepetim